Varikokéla operace

Operaci provádíme minimálně invazivním způsobem, mikrochirurgickou metodou, která zaručuje nejnižší počet komplikací a nejvyšší účinnost léčby. Zákrok probíhá bez nutnosti hospitalizace.

Vstupní vyšetření

Při vstupním vyšetření je provedeno podrobné fyzikální a sonografické vyšetření šourku za použití Dopplerovy metody, rozbor kvality ejakulátu a odběr krve ke stanovení hladiny mužských hormonů. Dle získaných výsledků se stanoví stupeň varikokély a pravděpodobnost, že z chirurgického odstranění varikokély bude pacient profitovat.

  • Sonografický obraz varlete se zmnoženou žilní pletení
  • Rozšířené žíly varlete
  • Power Doppler vyšetření žil varlete

Varikokéla operace

Výkon probíhá v celkové anestezii. Operační čas u jednostranné varikokély je kolem 90 minut. Informovaný souhlas s výkonem naleznete zde.
Operační rána je na přechodu třísla a šourku délky 3-5 centimetrů. Při operaci dojde k vytažení semenného provazce nad úroveň kůže a k jeho otevření pod mikroskopem. Tepny, mízní cévy, nervy a chámovod jsou šetřeny, rozšířené žíly jsou podvázány a přerušeny.
Následně jsou všechny chirurgické vrstvy uzavřeny a do okolí rány je aplikováno lokální anestetikum. Rána je sešita intradermálním, vstřebatelným stehem.
5 hodin po zákroku je pacient monitorován na dospávacím pokoji a následně je schopen s doprovodem dospělé osoby opustit kliniku. Po výkonu není možné až do následujícího dne řídit auto.

  • Varikokéla viditelná přes kůži
  • Varikokéla operace- Preparace semenného provazce
  • Varikokéla operace- Vypreparované žíly semenného provazce
  • Varikokéla operace- Podvaz rozšířené žíly
  • Varikokéla operace- Přerušené žíly
  • Varikokéla operace- Rána na kůži po zašití

Po výkonu

První 1-2 dny po výkonu doporučujeme klidový režim a chlazení rány. 14 dní se není vhodné koupat, chodit do sauny či vířivky, sprchování možné je. Dva týdny po operaci je vhodné omezit sportovní aktivity. Desátý až čtrnáctý den po výkonu probíhá kontrola operatérem. Za 5 měsíců po výkonu je vhodné provést kontrolní spermiogram a hormonální odběry.
Doporučení stran pooperační péče jsou uvedena zde.

Mikrochirurgická operace varikokély

Profesionální péče v příjemném prostředí

Cookies používáme ke zlepšení fungování našeho webu. Pokračováním prohlížení souhlasíte s jejich používáním.